Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Breberky v akvárku

Ahoj, mám pomenší akvárko a axolotlem (ještě malej), jsou tam pravý kytky, pár šneků a ne příliš silnej filtr (ale zvládá to), dneska sem si ale všimla takových bílých canců na hladině (jako když dáte vajíčko do polívky, takový tenký vlákna nebo šupinky nebo jak to popsat) a ve vodě je tuna malých breberek, jsou bílý. Dala jsem je pod mikroskop, takže si představte žížalu, která je menší, tlustčí a kratší, ale hejbe se stejným způsobem, taky takový posouvání, jen ve vodě je krapánek rychlejší, no...já chápu, že to akvárko je pak takovej "ekosystém" a breberkám se tam prostě nevyhnu, jen jestli to není známka špatný vody nebo tak, když je jich tam docela dost :) jestli to nějak axíkovi nemůže uškodit, díky moc :)

To budou asi normální hlístice, který se v akvárku přemnožej, když je v něm moc bordelu a překrmeno. Chce to krmit jen tolik, aby to axík všechno sežral a nezůstaly zbytky, častějc měnit vodu a odkalovat dno...ony se ty hlístice všim tim odpadem živěj. V akvárku s rybama se většinou dlouho neudržej, protože je ty ryby vyzobou, ale tady to chce prostě udržovat trochu čisto. Jinak škodlivý nejsou, spíš to akorát nevypadá hezky;-)