Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn ryb v krátkém čase

Dobrý večer,

Mám takový problém. Akvárium nemám ani měsíc, ale z celkového počtu 16 ryb už mi 2 uhynuly. 1 asi před půl hodinou a ta druhá asi před 2-3 týdny, to bylo asi po týdnu co jsem ryby měl. Akvárium mám velikosti 60x30x30 cm (54 litrů). Osázené rostlinkami tak přiměřeně, mám uvnitř topení a filtr. Po každé výměně vody přidávám do akvária 15 ml přípravku Biofilter. Vodu vyměním zítra kvůli uhynulé rybičce, ale zajímá mě, jestli nevíte čím by to mohlo být?
Ryby žraly normálně, hýbaly se normálně, jen z ničeho nic umřely.

Děkuji mnohokrát za odpovědi.

David

Ještě bych dodal, že rybky máme Black Molly (ta neuhynula ani jedna), a takové podobné jim, ale oranžové, samečci mají prodlouženou zadní ploutev (ta uhynula 1 dříve), také jednoho Ancistruse a dnes uhynul jeden malý "sumeček" (světlý, s 2 černýma pruhama přes tělo).

No tak mečovky (ta oranžová s prodlouženou ploutví) bývají už ve zverimexu v dost šílenym stavu, s tuberou atd., takže tam bych snad ani nehledala nějakou vaší chybu, zvlášť, když chcípla tak brzo. A ten sumeček byl pancéřníček panda? Nevylítla vám tam třeba nějak rychle teplota?

Ano je to pancéřníček panda (podle fotek - děkuji za pojmenování). Je to možné, teplota by ale neměla rychle vylítnout, spíš klesnou, ale na to je tam zase topení nastavené na 22 stupňů, protože mám akvárko u okna a často větrám. Ten pancéřníček byl takový zcvklý po úhynu, ale jinak bych čilý a v pohodě. Hm, ta měčovka mě nasrala, ale děkuji za info. A mohu udělat něco pro lepší kvalitu ryb i vody? Díky, David

pokud to ke mě nemáš daleko přijeď si pro kvalitní mečouny
můžeš si vybrat z 300ks minimálně velikost od 5 do 10cm
cena za menší 10kč za velký 20kč
ale podle mě je to akvárko malí a spíš se hodí pro očka,platy a pd
mám tu chovné mečovky a samice mají i okolo 12cm ( to jsou ty bez meče )
samci a nebo přeměněné samice mám menší ale i větší třeba 10+4 10+5cm ten meč
rád ti ukážu co a jak a i se třeba můžeš inspirovat:)

Josef

Mně zas napadlo, že je akvárko čerstvé, ještě nezaběhlé a právě v kritické době (necelý měsíc), je tam moc ryb, tak to ti nejslabší odnesou. Měnila bych denně třetinu vody. Neodstátou vodou to nebude, plno akvaristů napouští novou vodu přes hadici přímo z vodovodu a beze ztrát.

Právě:-D Naše ryby to taky zvládaj, dokonce když jsem měla občas podezření na nějakou neplechu, třeba bakteriální rozpad, tak tim víc jsem jim tam dala vody rovnou z vodovodu. Cca před rokem ryby na vlastní šupiny vyzkoušely i disperzní lepidlo (historu, jak se to stalo radši nebudu rozvádět:-D) a nechcípla jediná ryba, s pancéřníkama to ani nehlo...
Možná to byl prostě slabší kus a měl nějakej problém už v tom obchodě, člověk musí dobře koukat, co kupuje. Několikrát jsem už viděla, jak "pani v prodejně" schválně vylovila chudákovi neznalcovi ty největší mrzáky, aby se jich zbavila a v některejch pet centrech je pohled do nádrží vyloženě žalostnej. Snad nejhorší, co jse zatim viděla je petko v Mercury v Budějovicích...tam už se snad dá mluvit i o týrání zvířat, ale holt zvíře je jen věc...

Já bych řekla, že tohle bude akvárko-koníček, kde se dodávání CO2 asi neřeší, podle popisu to asi nebude nějak extra osázený akvárko, aby to bylo potřeba. Navíc si myslim, že pancéřníček se střevním dýcháním by nechcíp, jako první a taky ne jedinej. Ale důvodů může bejt spoustu, takovej pancéřníček může padnout klidně i po tom, co se v místnosti nastříká repelent apod.

mám dilema ˇ
odskočil sem si z domu na dvě hoďky
a teť sem koukal mám ve společenském akváriu
nasetý jikry od Akar potočnich
jikry jsou na dně na skle ( nepoužívám substrát )
mám osazenstvo odlovit nebo udělat ze skla něakou zástěnu kde budu držet jen samičku se samcem?
jinak to bude asi masakr
protože v akváriu je plno dalších ryb a rodiče startujou
zatím v poho na všechny ale nechci je uhonit