Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výběr ryb do akvária

Zdravím a omlouvám se předem možný výskyt gramtických chyb(což je u mě celkem častý:-D)

Začal bych tím že jsem se v poslední době potýkal s velkým úhynem ryb. A tak bych chtěl dokoupit nové. Chtěl bych vyzkoušet nějaké větší druhy ryb pokud možno společenské protože mi tam zbylo:
6ks Tetra krvavá
4ks Čichavec líbající
1ks Skalára amazonská
1ks Peřovec kukaččí
(při nejhorším mám možnost dát rybičky do jiného akvária)
Akvárium má rozměry 100x40x40(DxŠxV) a 180l. Štěrk střední zmrnitosti a celkem dost možnosti úkrytu.
Určitě bych nestál o Vrubozubce pavího(Je mi ještě pouze 15let a je to velká dlouhověká ryba takže velký závazek do budoucna), Akary a Tlamovce(V akváriu mám rostlinky, kterým se už celkem dobře daří a nerad bych o ně přišel:-D).
Já vím požadavky jsou asi velké ale za zkoušku nic nedám.:-D
Přeji hezký den a předem děkuji za odpovědi.:-)

10x4x4 = 160 ;-)

najprv by si mal zhruba zistiť, prečo sa udial ten "velký úhyn". K tým preživším rybám by som dovtedy nepridával nové...

tie čichavce vedia narásť do veľkých rozmerov, takže radšej by som nové ryby nepridával, v danom akvárku je tých rýb už aj dosť... možno nejaký ancistrus by ešte mohol pribudnúť, to je rybka vhodná takmer všade :)

Ten "velký uhyn" jsem jaksi taksi zavinil já...když jsem pozapoměl na to že tam teď v létě praží slunce takže tam měli týden možná víc až 30stupňů teď už jsem to ale zreguloval na 25stupňů takže snad s dalším úbytkem nepočítám. No za ty litry se omlouvám asi už mi ta škola chybí...a já si říkal že mi to vychází nějak divně jak jsem to přepočítával.:-D

Uhynulo mi 5 Skalár,mečovky,1 Rajovec a asi 3 Cichlidky ramirezky (omlouvám se Rajovce a Cichlidky jsem ve své otázce zapoměl zmínit).No vzduchování jsem přidal včera před týdnem jsem okno zastřel závěsem a otevřel akvárium pro větrání.

všetko ostatné by som pochopil, ale rajovec ? možno to bol nejaký defektný alebo starý kus, ja som mal minulú sezónu párik rajovcov v 5O l akvárku na balkóne, kde dopoludnia svieti slnko a teplota vody bývala aj vysoko nad 30°C. Nielenže to obaja prežili, ale sa aj rozmnožili :)

možno je príčina úhynu aj v inom, než len vysokej teplote (napr. otrava?)... každopádne by som počkal, ako sa budú mať preživšie ryby, keď je už teraz prijateľnejšia teplota. Do nákupu nových rýb by som sa nehrnul, pokiaľ sa v horizonte pár týždňov neukáže, že trend úhynov skončil