Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Black Molly napadá mečovky

Dobrý den
Včera jsem si všiml,že má jedna mečovka bílej flek na boku za hlavou a Black Molly ju tam oždibuje.Tož jsem mečovku vylovil a dal bokem,kdyby měla nějakou chorobu.Pak jsem si všiml,že ta černá mrcha nahání i ostatní mečovky,jiné ryby nechává napokoji.A snaží se je taky ožírat.Tak jsem oddělenou mečovku dal zpět do akvárka a na samotku poslal Mollynu.A co s ní ted?Pět týdnu byla v pohodě a zničeho nic jí škráblo.Je to nějakej cyklus,je možný,že jí vadí,že je tam sama svého druhu?
Děkuji

Je to samec nebo samice? Naše molly - silver - měly zatraceně dominantní samici, která uštvala všechny ostatní, nechala si dva samce a zplodila s nimi asi sto potomků... teda, těch kteří přežili masakrování barbusama a schubertkama... oficiálně se doporučuje jeden samec a několik samic, takže jestli to je hoch, tak může prudit z nudy. Jinak u nás je to spíš tak, že mečovák opruzuje mollynu a pokouší se s ní pářit. Ale v akvárku to dají, jsou to teď zrovna dvě skupinky "na dožití" - mečovák a tři samice a mollyna a dva menší samci... jenže 110l je asi trochu jiná věc, než padesátka... ;-)

Ten "zahnutej ocas" je prostě jen lyrovitá forma. Koupila bych k ní skupinku třeba tři samice a jednoho samce. Když bude ve svym hejnu, měla by přestat šikanovat ostatní ryby, taky jsem si všimla, že to dělaj, když jsou v akvárku samotný, obzvlášť jdou po rybách, co maj výrazný ploutvičky, jako třeba mečovky, nebo betty.

No já se obávám, že rybičce nic moc nedojde:-D Tři black molly sice neni nic moc hejno, samec je bude pěkně prohánět, když budou jen dvě, tak aby se měly kam schovat do rostlin, ale lepší, než nic...myslim si, že vyjíždí na ostatní proto, že je tam sama a má jak se říká holou p*del:-p