Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatky

Dobrý den, můžu k sobě do akvárka dát 2 závojnatky, hejno asi 15ti pavích oček a 1 skaláru? Mám akvárko velké 60*30*30 cm a jaká teplota vody je vhodná. Jo a v akvárku je ještě desetiletý ancistrus

NE!
Proboha, na dvě závojnatky je potřeba aspoň 100 l vody! Minimálně! Kromě toho, tady máme základní údaje, ano?
Závojnatka - teplota vody: 15 - 25°C, ovšem vyhovující je spíš nižší teplota, kolem 20°C; chovat alespoň pár, v nádrži tak 100 - 200l s hodně dobrou filtrací, mají nedokonalé trávení a produkují spoustu odpadu...
Paví očko - teplota vody: 22 - 27°C, taky dokážou nadělat spoustu bordelu, těch 15 kusů by se do 54l vešlo v pohodě a nic k tomu...
Skalára - teplota vody: 24 - 28°C, výška nádrže aspoň 50 cm, ale čím vyšší, tím lepší, opět platí alespoň 100l pro pár (a to je naprosté minimum) a musí to být pár, protože samci se eventuálně pěkně servou - totéž platí pro kombinaci vzrostlejší závojnatky a skalářího samce - tomu bude fuk, co mu překáží v revíru a čemu roztrhá ploutve.
K ancistrusovi do 54l hejno gupek nebo menších živorodek. Rozhodně ne obří ryby jako jsou závojnatky nebo skaláry - v dospělosti mají tyhle ryby mezi 15 - 20 cm, na to se musí myslet.

Koi kapři? No... závojnatky se dají na nějakou dobu dát do jezírka, dokud je hezky a relativně teplo, ale nejsou zas tak odolné proti zimě, jako normální karas. Na zimu (míněno někdy v říjnu, podle teplot) se stejně musí vzít/měly by se vzít do akvária dovnitř.
Spíš by bylo vhodnější buď ryby vrátit nebo zkusit věnovat někomu, kdo má dost velké akvárium a zájem. Ale zatím, dokud je hezky, to s jezírkem zkusit můžete. Pro osazenstvo akvária to bude určitě lepší.

Já vím, krásná panno Rézinko... jenže to by sem ten člověk musel přinatrefit hnedle než něco pořídí - a to se nestává.
Jinak by to chtělo manuál na betty, manuál na závoje, manuál na akvárium obecně, to jo... ale na to stačí použít google, seznam, cokoliv - nebo snad ne? ]:)
No, pojmout to nějak jako u návodů na spotřebiče, jako pro blbý - Váš dálkový ovladač nefunguje? A) Ujistěte se, že jsou spravně vložené baterie. - B) Ujistěte se, že baterie jsou nabité. - C) Ujistěte se, že máte v ruce správný dálkový ovladač. :-D

No to víš, že si většila lidí nepřečte nic o tom, co si pořizuje a následně ani nemá zájem o to si něco vyhledat, ale nám by pak ve chvíli, kdy se tu po stopadesátý objeví závojnatka, nebo skalára v elementce, či kouli, nebo betta v bettáriu, stačilo jen odkázat do patřičného vlákna:-D Myslim, že by byl potřeba "manuál" na bojovnice, závojnatky, cichlidy, založení a provoz akvárka a základní nemoci...

No nesměj to bejt ty frankensteini, co plavou u hladiny, jak bójky ve většině zverimexů, ale normální pořádný závojnatky:-D děda je má taky v jezírku i přes zimu...některý už jsou silně jateční...občas taky zjara vyplave nějaká tuhá, ale to se neřeší...