Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování-paví očka

dobrý den, chci se zeptat. Máme hejno pavích oček a samečci pořád šťouchají samičku do bříška a stále jí pronásledují. V akvárku máme mnoho skrýší kam se může samička schovat. Poslední dny se samička straní a je natisklá v rohu u skla a asi bude mít mladé. Větší starosti mě dělají závojnatky a skalára. Bojím se že mláďata sežerou. Máme sice v akváriu skrýš, skalku pod kterou se větší ryby nevejdou, ale stejně mám strach. Dále mám starosti se skalárou. Máme jí 2 dny a závojnatka a samečci pavího očka jí okusujou ploutve. V akvárku máme vodu 26C. Není to moc?

Pri rozmnozovani zivorodek to jsou i paví ocka ji nejdrive tak pobizi tim ze ji stoucha do bricha potom ji gonopodiem premenenou zadni ploutvi strci do zadku a vstrikne sperma a zhruba za mesic bude mit mlade.Par dni pred porodem ma skvrnu na brichu ve zverimexu si muzes koupit zhruba za 150 kc sitkovanou porodnicku.Tu prichytis za okraj akvaria das do ni samici a as porodi tak ji vytahni.Je pravidlo že tak polovinu mladych sezere.Ale nekdy jen ctvrt ale to ne naras ale za cely den takze se moc neboj.Mlade nechavej v porodnicce do doby nez mlade budou velke tak aby se jinym rybam nevesly do pusy.I když samec uhyne samicka muze mit i 4 dalsi vrhy.Sperma ma totiz v zasobe.Duvod proc se samice strani je jednoduchy a myslim ze to ma pricinu ze tam mas moc samcu na zivorodky plati pravidlo 1samec 2samice.To proto aby je samec neuhonil.Coz je pravdepodobne v tvem pripade.