Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Masny cerv

Zdravim vsechny,

mam dotaz ohledne techto cervu v podobe krmeni. V akvaristice nejsou bezne k sehnani takze predpokladam ze asi nebudou uplne vhodne pro akvarijni ryby, presto se ptam jestli krmite sve ryby temito cervi. Zda nekdo i presneji nevi jak vhodne jsou( jejich vyzivove vlastnosti, stravitelnost) a pro jake druhy ryb. Je to asi jeden z nejjednodussich zdroju, staci dat jeden kureci rizek na balkon a do tydne mate nekolik stovek cervu. Ja osobne jsem to daval zatim cichlidam(vyjimecne). Diky vsem.

My jsme, taky vyjímečně, dávali cichlidám a závojnatkám a větším živorodkám malé moučňáky, mikrocvrčky a takové ty červy, co se semtam urodí v zrní pro ptáky - je to nějaký malý potravinový mol. Teď nejsem u zdroje, tak mají holt smůlu, kromě občasné mouchy a žížaly...
Co se týče výživových vlastností, jaký by mohl být rozdíl mezi moučňákem a "masňákem" si fakt nedovedu představit - možná jen, že masný bude míň tučný? Každopádně, červi jsou běžně k dispozici v rybářských obchodech jako návnada, v různých velikostech.

já občas přikrmuju živorodky octomilkou a cichlidám dávám moučný červy tak 2x do měsíce jak mě to příjde vhodné
podle mě pokud ti to sežerou tak tim občas klidně nakrm
mám zkušenost že u tera zvířat tyhle larvy nechce pomalu nic žrát a třeba žába ji kolikrát zase vyplivne
( zkoušel jsem to 1x nebo 2x v průběhu několika roků )
a myslím že ty co si kupujou rybáři tak jsou ještě něčim nacpaný nebo se něčím stříkají proto mají x barev
třeba červený a žlutý
a ryba která ho lapne tak ho už nevyplivne protože rybáři je nepřivazujou na prázdnej vlasec ale dávají na háček :D

ryba která ho lapne tak ho už nevyplivne protože rybáři je nepřivazujou na prázdnej vlasec ale dávají na háček :D

Mozem zodpovedne povedat, ze bezne ho ryba len tak urcite nevypluje. Kostnaky su pre vecsinu ryb fakt lakocinka.Lipne, pstruhy, kapre, pleskace, plotice, nosale, podustvy.... mozem pokracovat. Mimo toho, na vecsine rybarskych sutazi kde sa chytaju mensie ryby su kostnaky zaklad.
Predtym doma som s nimi par krat krmil a ryby sa tiez nestazovali.
Teraz ked ich nahodou mam, tak ich skor necham zakuklit, vyliahnut a krmim muchami gekony...