Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rastliny nerastú

Dobrý večer :-), mám menší problém s rastlinami asi pred cca pol rokom som ich mal na mraky a rástli neskutočne rýchlo a boli krásne čisté a zdravé no zrazu nič všetko hnije a nerastie, možno je to kvôli nejakej látke ktorá v akváriu chýba. Ak by som kúpil hnojivo potom by im to trcku pomohlo?? chcel som spraviť CO2 z kvasiniek ale nejak sa bojím že mi to buchne v izbe a vetrá sa to dosť ťažko :-) alebo ak máte niekto návrh na bezpečnú podomácky spravenú CO2 z drožia/kvasinek. Prajem pekný večer ;-)

Dobrý den, poradí mi prosím někdo? Mám založené 54l akvárko asi týde.Na start filtru jsem použila vodičku, kterou jsem dostala spolu s akváriem.Žádné zákaly nemám, jen mi začaly uhnívat listy rostlinek.Změřila jsem tedy hodnoty v akváriu a na radu kamaráda si našla Tillmanovy tabulky. Ph mám 7,6 a Kh 6, tím mi vychází nízká hladina CO2. Mám tak cca 22ks nenáročných rostlinek, ke kterým jsem dala jakési hnojivové kuličky (Anubias,Ceratopteris ,Ludwigia arcuata, Cryptocoryne tropica)Tím se konečně dostávám k hlavní otázce - mám začít s dávkováním CO2??? V akváriu jsou zatím 3 darované Bojovnice. Budu vděčná za každou radu Jája