Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paví očko-křiví se tělo

Dobrý den,pozoruji,že se u pavích oček začínají deformovat tělíčka.Ploutve jsou v pořádku jen ta těla se nějak křiví.Čím to může být?Nic jsme neměnili.Děkuji za radu.

Normálka. Hrbatí poslední dobou víc a víc ryb, hodně k tomu mají sklony dania a paví očka taky. Je to genetické. Můžou vám hrbatět i ryby v dokonalém akvárku s výbornou péčí. Horší je dilema, jestli je nechat dožít - a tedy popřípadě se množit - nebo eliminovat z chovu. Naše jediné hrbaté danio se ale, příšerné křivici navzdory, v současnosti dožívá nějakých krásných 5 let...