Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Provoz filtru

Zdravíčko, jsem úplný začátečník a sbírám zkušenosti:

zajímalo by mě jestli mám být filtr stále v provozu? Osádka musí stále plavat proti jeho proudu... :-(

Díky za odpověď

Ve zverimexu musej především prodávat a na nejich rady mnohdy neni ani náhodou spoleh, často dokonce raděj naprostý nesmysly a navíc nenesou zodpovědnost za naše zvířata, to zaprvý...zadruhý by mělo bejt samozřejmostí (teda aspoň já to tak vidim), že si člověk sám od sebe vyhledá co nejvíc informací, než si pořídí živýho tvora, aby se pak nestalo, že až doma zjistí, že je něco špatně. Pro osádku závojnatek by bylo mnohem lepší tak 200 litrů.

Souhlas, jako bývalý zaměstnanec zverimexu se taky ohrazuji - ode mne nikdy nikdo zavoje nebo skalary do maleho akva nedostal. Nemluve o dalsich prasarnach. Horsi je, ze nekomu drzite hodinu prednasku - a nakonec slysite "No, oni to nejak zvladnou, dyk sou maly, ne? Ja pak koupim vetsi akvarium." a to by clovek... ]:(
O vysvetlovani, ze se nevyplati ze zacatku setrit, protoze ty vydaje proste prijdou, az se vsechno po*** - uf!
A to minimum, co si necha poradit to nevyrovna.

Jo, btw, filtr jet musí, jinak ti vychcípají bakterie a je po legraci. A u závojů obzvlášť. Mám ve 100l dva kousky ryby, filtr s průtokem pětinásobným, než je potřeba a týden co týden lehce praný - a je to tak akorát. A to těch 100l je na dva závoje jen tak tak. Aspoň jak jim to sviští, musí makat a netloustnou. Párkrát za den hodím trysku trochu stranou, aby se vydýchali a pak je zase proháním... ;-)