Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čichavec - podezření na tuberkulozu, utratit?

Ahoj, mám 2 zlaté čichavce (2samce). Ten jeden samec toho druhého neustále prohání a nenechá ho v klidu nažrat a ten už několik měsíců hubne. Ale za poslední týden se mu výrazně zkřivila páteř a trochu nafouklo břicho. Často se schovává a leží na dně. Může jít o rybí tuberkulozu? Je zde šance na vyléčení? Popř. jak rybu utratit, aby netrpěla. Bojím se o ostatní ryby, které zatím vypadají zdravě.

Děkuji za rady.

Mám 2 čichavce perleťové (pravděpodobně taky 2 samci) a ty jsou naprosto v pohodě, ten zlatý samec prohaní jen toho druhého a ostatních ryb si nevšímá. Po přestěhování ze 155 l akvária do 243 l byl chvíli klid, ale asi za měsíc začal silnější samec toho slabšího znovu utlačovat.