Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křišťálově čistá voda

Zdravím,

Mám 450L akvárium, vše funguje jak má, jen mi vadí, že nemám opravdu čistou vodu. Tím myslím, že jdou ve vodě vidět drobné nečistoty. Mám filtr Tetra Ex 1200, na sací koš jsem umístil bioakvacit bohužel moc to nepomohlo.

Jak Vy řešíte čistou vodu ?
Samozřejmě rybám to nevadí, ale mě ano.

Jaký vnitřní filtr používáte ?

Přemýšlel jsem o čerpací hlavě Atman AT-202/203 + biokvacit.

Chápu, že externí filtr slouží k nastolení biologické rovnováhy a ne k mechanickému čištění, na to jsou vnitřní filtry.

A druhý dotaz, potýkám se sinicemi. Mám roztřikovací rampu.
Poprvé jsem zatemnil akvarium na 3 dny. Po rozsvícení byla pryč a dokonce i řasy. Nyní se opět objevila. Nemůže to být z nadměrného proudění vody?

Jsem perfekcionalista a drobné nečistoty se mi opravdu nelíbí...

Teplota vody: 28 stupňů
PH: 6,85
Výměna vody probíhá v týdenních intervalech.

Chovám terčovce, proto tak vysoká teplota.

Čistota vody v akváriu je běh na dlouhou trať. Každý si musí tento boj vyřešit do jisté míry sám.Universální rada pro všechny enexistuje, každý má ve svém akváriu originální (trochu jiné) prostředí. Na internetu jsem objevil článek, který se snaží problematiku vysvětlit a z toho všeho, co jsem měl za poslední léta možnost číst, se mi jeví jako nejlepší. Je zde hodně informací na jednom místě a vše je napsáno srozumitelným způsobem. Vím, že cca 80% informací z článku většina akvaristů zná, ale je dobré mít vše takhle pohromadě a občas nahlédnout pro osvěžení paměti.

Článek je zde: rasy