Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Následný úhyn ryb po zakoupení Mřenky mramorové

Dobrý den,

přibližne 2 měsíce máme doma 60l akvárium. Šneci se nám úplně šíleně přemnožili (chemický preparát vůbec nezabral), tak jsme na radu koupili 2 mřenky mramorové. Dali jsme je do akvárka včera a už nám umřely 4 ryby, nemůže to být nimi ?

V akvárium máme Neonky, Skaláry, Tetry, Čichavce, Barbusy a dva sumečky. Ještě včera večer umřely 2 rybky, nevím bohužel jak se jmenujou vypadají jak malí rejnoci, jsou světlí a jí taky řasu, jako sumečkové. Dnes ráno jedna tetra a čichavec.

Děkuji moc za rady či náměty. Ondra

Dobrý den,
podle mého názoru se projevila léčba, spíše likvidace šneká chemií.
Nejspíše jste měl přípravek na bázi měďnatých iontů a to ty rybky co umřeli oddělalo.
S tím se musí hrozně opatrně.
Kdyby byli mřenky nemocné bylo by to první vidět na nich.
A rybky co byly v akváriu by neumřeli na druhý, nebo třetí den, to je moc rychle.
Jinak s tím, že mřenky likvidují šneky to je pravda.

Jeslti můžu poradit, tak se vybodněte na druhovou směsici v takhle malém akváriu.
Dejte si tu práci, udělejte si tmavé pozadí, tmavé dno pěkně to nasviťte a dejte tam 20-30 pravých neonek a pod ně nějaké pancéřníčky albíny, nebo panda a bude to vypadat líp, než 4 zakrslý skaláři :-)

Souhlas, to by bylo moc pěkné. Pět a půl neonky ani není v normálním akva vidět. A jednodruhové zaručí, že opravdu VŠECHNY ryby budou mít vhodné podmínky. A do šedesátky gupky, hejno, a beťáka... :-D Koneckonců, kdo by chtěl mít doma jen jedno akvárium?
Směsové aspoň stovky a ani v tom se člověk nemůže moc rozšoupnout.