Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatka plave stále ocasem nahoru

Složení rybí osádky je naprosto příšerné...zkuste si zjistit, odkud jednotlivé druhy jsou, nehledě na to, jaké individuální podmínky každý z nich potřebuje. Když se v tom trochu porejpu a budu za pedanta, tak závojnatka je dejme tomu z Číny, skalára z Amazonie, mečovka z Mexika, parmička žraločí z jižní Asie, větší sumeček netušim, co má bejt, tetra je taky dost široký pojem a takhle bych mohla pokračovat...nejen, že je to z estetickýho hlediska, což teda neni zas až tak důležitý, úplnej paskvil, ale logicky mi ryby z takhle odlišných biotopů nebudou pospolu moc fungovat, nebo alespoň ne dlouhodobě. Konkrétně dotazované závojnatky potřebujou chladnější vodu, tak okolo 20°C a jednodruhovou nádrž.
To s jikrama mě docela pobavilo, to se jen tak nevidí, co jsou schopný v obchodech poradit:-D Přešlechtěné jsou, to je pravda, ale osobně si myslim, že tady bude problém ve stravě. O krmení se sice nezmiňujete, ale předpokládám, že budou žrát to samé společně s ostatníma rybama a pokud jsou to nějaký standardní vločky apod., tak to je špatně. Závojnatky mají docela nedokonalé trávení, nezpracovávají bílkoviny tak dobře, jako tropické rybky a proto potřebují jinačí jídelníček. Poměrně velkou část jejich stravy by mělo tvořit zelené krmení, ale i živé, nebo mražené a když se tohle zanedbá, mívají problémy s plynovým měchýřem a od toho to "plavání u hladiny". Dá se to sice řešit lepším krmením, což je ale v tomhle mišmaš-akvárku myslim si docela neuskutečnitelné, navíc je to většinou nenávratná degenerace, pokračující tim, že budou plavat břichem nahoru a následně chcípnou. Další možnost jsou paraziti, ale typla bych to na ty nevhodný podmínky a krmení...nevyloučila bych ani zánět zase toho plynovýho měchýře, ale to zase souvisí se špatnou stravou, špatnym trávením a následnou špatnou kvalitou vody, čímž se dostávám k těm mečovkám. Závojnatky jsou schopné vyprodukovat velké množství dusitanů, které je pro jiné druhy ryb škodlivé, když to přeženu, tak dokonce jedovaté.
No zkrátka těžko radit, když je všechno špatně...osobně bych se zbavila závojnatek-frankensteinů a zaměřila se na zlepšení biotopu pro zbytek ryb.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny