Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemoc pancéřníčků

Dobrý den, asi před měsícem jsem si koupila 2 pancéřníčky skvrnité jenže asi po týdnu se 1 začal chovat divně, místo čištění dna blednul a nic nedělal, pak se začlo stávat, že se nemohl udržet u dna a i přez snahu se udržet vyplouval nedobrovolně k hladně . Další den už začal ležet i na boku ale stále dýchal, už je v jiné nádrži a stále jen leží na boku. Začala na něm růst jakoby bílá řasa a na té straně co leží má jakoby krvavé podlitiny.krevetky a paví oka jsou zatím v pořádku. Nevíte, čím by to mohlo být? Tohle jsem totiž u rybičky ještě neviděla. Předem moc děkuji za případné rady
Změna předmětu, původně: Simča (Kurt)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Moc dekuji, vicemene s timto vsim zacinam a nemam moc zkusenosti, vzhledem k memu veku se ani neni c… nový
simča m 17.10.2012 15:20
simča m
Děfče, věk nemusí hrát vůbec roli. Nepoučitelný blb může být klidně čtyřicátník a dvanáctileté "děck… nový
Y Draig Goch 17.10.2012 15:25
Y Draig Goch
Proc na to kompletni cisteni? nový
simča m 17.10.2012 15:30
simča m
A jinak u zelv mam pavi oka, ampularie a ancistrusi, je neco z toho co by tam urcite byt nemelo? nový
simča m 17.10.2012 15:37
simča m
Paví očka od želv (klapavky) byla vždycky ta nejlepší, nemůžu si pomoct. Nejlepší barvy, zdravá, dož… nový
Y Draig Goch 17.10.2012 15:59
Y Draig Goch
Ja mam 2 zelvi zlutolici. Taky jsem si ted napsala jeste jeden dotaz ohledne pripravku do vody pro z… poslední
simča m 17.10.2012 16:15
simča m

Paví očka od želv (klapavky) byla vždycky ta nejlepší, nemůžu si pomoct. Nejlepší barvy, zdravá, dožívala se vysokého věku... nevím, co na to ti ancíci, ale jestli nejeví známky problémů, tak to nemá smysl řešit. Ampulárie u želv by snad problém být neměly.
Co se týče té kompletní očisty, je zbytečná a ničí se tím pomalu vybudovaná biologická rovnováha v akváriu. Lepší je jednou za 14 dní vyčistit dno pomocí odkalovače, tak 2/3 vody, a dolít odstátou (eventuálně doplněnou nějakým Aquasafem, když je jaksi problém nechat odstát dost (cca 100l) vody... :-D). Je to vlastně jako bys jednou za ty 3 měsíce dělala nové akvárium a pak by bylo žádoucí před přidáním/vrácením osádky nechat zase tak 14 dní vytvářet biologickou rovnováhu. Takhle zůstane dost té původní "živé vody", aby se hodila rychleji do pohody. Pak je ještě možnost použít nějakou chemii s přátelskými bakteriemi a na úpravu vody, atd. - ale toho bohužel nejsem příznivcem, takže se v tom nevyznám.

Ja mam 2 zelvi zlutolici. Taky jsem si ted napsala jeste jeden dotaz ohledne pripravku do vody pro zelvaria, radsi uz se zeptam, nez abych jim nejak ublizila, sice to co tam pisou je hezke, ale nejak uz nechci verit tomu co radi zverimexi a tak, odted si radeji necham poradit od chovatelu. Moc dekuji:))

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru