Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jsou vhodné přípravky na úpravu vody pro vodní želvy?

Nasla jsem ve zverimexu pripravek, ktery se ma davat do zelvaria na upravu vody, jen nevim, jestli je to vhodne, nebo je lepsi cistit casteji vodu? U pripravku pisi toto " Bioenzym Z - stimuluje činnost symbiotických bakterií v zažívacím traktu chovaných želv a harmonizuje jejich metabolismus, - snižuje četnost a pracnost pravidelné údržby při čištění terária, - urychluje odstraňování organických nečistot, - průběžně čistí biofiltr i vnitřní pohyblivé části filtračního čerpadla, - zlepšuje životní prostředí chovaných zvířat, - zlepšuje při dlouhodobém užívání zdravotní stav chovaných želv, - snižuje nepříjemné pachy při chovu." At pisou co pisou radeji bych radu od nejakeho zkuseneho chovatele:-)

Na chemii se vyprdni. Daleko lepší je silně předimenzovaný filtr..
Mám doma trachemysku 16cm karpax a vodu měním preventivně cca 1x měsíčně - 40%, kdy je stejně docela v poho..
Když želvák žere a pak hodí bobek, voda se sice zakalí, ale zanedlouho se kal odfiltruje a zase pohoda.