Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Axolotl mexický

Chtěla jsem se zeptat . Mám axolotla mexického, přemýšlím, zda mám pořídit kamaráda, aby se necítil sám. Ale mám strach že se mi třeba budou navzájem okusovat. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Díky

loading...

Tak nakonec jsem pořídila ještě jednoho.. Je sice o maličko větší, ale zatím jsou v pohodě. Krmím je pinzetou a ani tak po sobě nevyjíždí. Zdá se, že jsou spolu spokojení. :) Akorát nevím, jak poznat jejich pohlaví. Jeden má viditělně tmavý konečky prstů, u druhého mi přijde, že je tmavé nemá.

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/products/full-spectrum-cbd-gummies>cbd with thc gummies</a> . I've struggled with insomnia on years, and after infuriating CBD pro the first age, I for ever knowing a full night of pacific sleep. It was like a arrange had been lifted off the mark my shoulders. The calming effects were merciful after all intellectual, allowing me to roam free naturally without feeling punchy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime angst, which was an unexpected but allowed bonus. The partiality was a minute lusty, but nothing intolerable. Blanket, CBD has been a game-changer in compensation my slumber and solicitude issues, and I'm thankful to keep discovered its benefits.

CBD exceeded my expectations in every way thanks <a href=https://www.cornbreadhemp.com/blogs/learn/can-you-take-cbd-oil-on-a-plane>traveling with cbd</a> . I've struggled with insomnia in the interest years, and after infuriating CBD in the course of the first age, I finally practised a full evening of restful sleep. It was like a arrange had been lifted misled my shoulders. The calming effects were merciful after all profound, allowing me to inclination afar naturally without sensibilities punchy the next morning. I also noticed a reduction in my daytime angst, which was an unexpected but allowed bonus. The cultivation was a minute shameless, but nothing intolerable. Overall, CBD has been a game-changer quest of my nap and anxiety issues, and I'm thankful to arrange discovered its benefits.