Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Americké cichlidy-kombinace

Dobrý den,
je možná kombinace páru Heros rotkeil, skupiny Geophagus tapajos a skupiny Pterophylum scalare. V akvariu by byly i nějací sumci a větší tetry. Nádrž má rozměry šířka110 cm, výška 60, hloubka 55. Ryby by spolu byly od mala. Nyní mám ve 120l 2 skaláry tak myslim že by pro ně bylo možná lepší kdybych dokoupil hejno a dal do této nádrže jestly mi z nich ostatní neudělaj řešeto. Na youtube je taková kombinace k zhlédnutí. Děkuji

Nádrž je tedy necelých 400l?
Co se týče těch perleťovek, asi ne skupinu, ale pár. Co budou říkat na skaláry a skaláry na ně, to neodhadnu. Co se týče teter, ty mi přijdou... no, můžou tam být... ale mít k dispozici takovou nádrž, udělám si skoro jednodruhovku, nejspíš s párem perleťovek a hejny teter. Spíš by se mi nechtělo nechávat tam moc těch velkých a řešit pak, že se mi bijou.
Velikost nádrže je na tom youtube udaná?
Mimochodem, rybám je úplně fuk, jestli spolu budou od mala. Jednou budou prostě pohlavně dospělé a můžou se začít mydlit. Obzvlášť teritoriální typy. :-)

Ju? Já mám pevně zafixováno, že v párech... na druhou stranu, po těch několika seminářích už můžu být taky mimo... :-D
Nebylo to buď pár nebo dost velká banda?
Každopádně, pokud těch 350l bude dost vhodně zarostlých a kus dna bude s jemným pískem na hrabání, proč ne. Jen komentuju, že by se mi nechtělo dávat tam kančíky (byli to kančíci?) a skaláry a ještě cichlidy... :-D

tak mi bylo doporučeno že perletovek stačí jen pár, herosi jsou prý klidní a rotkeily jsou menší než nominátní poddruh H. severus. Úmyslně ryby rozmnožovat nehodlám. Skaláři nejsou nutností. Tetry by byly kososčtverečné protože mě ve 120 litrech štvou-ožíraj rostliny a otravují menší tetry, sumci by byli torokáti a ancíci kteří už taky přerůstaj. Osázení minimální, pozadí břidlice. Akvárium bych se pokusil opticky co nejvíc rozdělit kořeny. Jinak děkuji za názory

ps: perlovky, kančíky příčnopruhé a akary modré jsem míval ve společné nádrži asi ve 12 letech, akvárium necelých 200l, kančíci se vytřely. Nepomatuji si žádné utlouklé ryby ani otrhané ploutve.
na youtube jsou pěkná videa- South american cichlids

takže délka akvária bude 140, filtr bude mít 50l. Chci se zeptat jak mám vyrobit vnější filtr (oddíly, molitany, kam umístit čerpadlo, přívod a vývod vody) fitr bude umístěn ve stejné výšce jako čerpadlo. Dále se chci zeptat jestly se dají použít led pásky, popřípadě kolik a jaké barvy, rostlin tam moc nebude. Dá se použít přeceděný štukový písek(nejjemneší částečky)? Děkuji