Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zeleně zakalená voda

Ahoj,
v akváriu mám už delší dobu vodu zabarvenou do zelena. Ne moc, ale když se podívám z blízka, tak tam plave jakoby zelený prach. Svítím 10 hodin a nevzduchuji, jen filtruji. Nevíte co by to mohlo být, popřípadě jak se toho zbavit?
Děkuji za všechny rady.

Nenapadá mě nic jiného, než nějaké sinice. Akvárium máte jak dlouho? Neměnil jste nedávno světlo? Sinice mají rády jasně osvětlená akvária, takže jestli to začalo s novým osvětlením, zkuste trochu zkrátit dobu osvitu, třeba o dvě hodiny nebo snížit intenzitu. Odkalit dno, vyměnit třetinu vody a pořádně očistit stěny.

Jo, tak to by mohlo být. Sinice mají v oblibě novější akvárka a jasné světlo. Zkus na pár dní svítit jen úplně minimálně, ryby se nezblázní a pokud budeš vyměňovat vodu, tak přidat nitrivec nebo jinou formu pro filtr prospěšných bakterií. Jinak časem sinice sedají a dělají takový hnusný hustý sliz, který je dobré odstraňovat mechanicky. Měli jsme ho jednou, právě po výměně zářivek...