Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zarivky do 600l

Zdravim mame akvarium 120delka a 60vyska je delano na 4 zarivky prosim o radu jake zarivky tam mame dat tipy diky za rady.libor
Upravena velikost písmen. (Kurt)

usporna zarovka a zarivka jedno a totez je, uspora energie se pri srovnatelnem svetelnem vykonu konat nebude. Nahradit to LED by sice bylo o neco uspornejsi, ale vydelavat to na sebe bude dlouho a dodneska nejsem presvedcen, ze by bezny bily LED meli kvalitni spektrum - osobne jsem presvedcenej spis o opaku.
600L by sneslo vybojku, ta je s LED srovnatelna co do ucinnosti(jeste porad je o neco lepsi).
A resit u nestudenovodniho akva prachy za osvetleni je taky mimo, topeni je o rad narocnejsi a drazsi

Edit: to mate akvarko siroky 83cm? Na to teda 4 zarivky jsou dost malo.