Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nové topítko

Dobrý den, mám problém s topítkem.Z nouze jsem do 6l akvária dal zcela nové topítko HIGH CLASS ATMAN 50W (s jiným, starším kusem jsem ve stejném případě neměl problém) proto netuším co s tím.Zcela zdravá ryba byla přes noc téměř mrtvá.Zkřehly, stáhly a zakalily se jí ploutve, prsní měla téměř do ruličky s "mokvavými" okraji.Ryba byla netečná sotva plavala.Připadalo mi že i oči se jí zvětšily a mírně zakalily.Dal jsem ji do jiné nádrže a do týdne byla v pořádku.Topítko jsem dal k elektrikáři na přeměření (jestli neprobíjí)a nic nenašel.Použil jsem ho tedy znovu a naprosto stejný problém.Je to litráží nádrže?? Pokud ano,proč to jiný kus topítka nedělá?Nejsem akvarista, bettu jsem dostal jako dárek a chtěl jí přilepšit :(
děkuji

S topítkem problém nebude...těch 6l je překlep? Nemělo to být spíš 60l? Nebo chcete říct, že jste šoupnul 50W ponorku do šesti litrů a přijde vám divný, že vám to tu rybu uvařilo za živa? Marně hledám uvedenou teplotu vody, když se teda ptáte na topítko...nenastavil jste blbě termostat?

No, ono mít bettu v 6 l a chtít jí přilepšit by znamenalo hlavně vyhodit tu miniaturní rybomučírnu z okna, ne jí tam cpát topení s výkonem na desetkrát větší a hlavně OPRAVDOVÉ akvárium... zajímalo by mě, co měla být ta "jiná nádrž"...
Dárek - ryba... kapitola sama o sobě. Nemohli by naši zákonodárci hnout zadkem a když už uzákonili, že se ve zverimexech nesmí prodávat dětem bez zákonných zástupců, tak že by se nesměla živá zvířata prodávat jako dárek, jedině za přítomnosti a se souhlasem obdarovaného.

::)::)::) stejný problém jsem měla také!!!!! Zcela nové topítko,ale byl to Pacific 50W P-H50.Po 2 hodinách potěr polehal na bok, stáhl ploutve které byly také zakalené.Teplota vody byla pořád stejná 28°C! Myslela jsem,že to je vodou tak jsem ji vyměnila a část potěru který na tom byl nejhůře dala v zavařovačce zpět do původního akvária - ten přežil!V nevědomosti jem ono topítko dala k chovnému samci a do večera bylo po něm!!!Známý známého se mi na topítko mrkl, možná napíšu blbost, moc mi to nevysvětlil, ale bylo tam něco s odporem?:-[ pokud tu je někdo kdo tomu rozumí ráda budu poučena