Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umírání ryb

Zdravím, mám 180l akvárko 6.Skalár, 4 Tetry krvavé, 6 Ancistrusů, 1 Rajovce a nějaké Platy. V pondělí jsem našel 1 uhynulou platu, ale tomu jsem moc nevěnoval pozornost. Dneska ráno jsem čistil akvárium a všechny Skaláry byli v pohodě měli zájem o potravu a i normálně žrali teď jsem odpoledne našel jednu mrtvou Skaláru prostě jen tak bez příznaku uhynula. Rajovec, který ještě před pár dny normálně plaval má teď staženou zadní ploutev, je bez barvy a leží u dna. Vůbec netuším čím by to mohlo být, už jsem měl s podobným úhynem ryb problém než jsem před půl rokem předělal akvárium a obstaral nové ryby, rybám se krásně dařilo až do teď. Vodu mění každý týden 1/3 a krmím mraženými patentkami a občas TetraMin. Umřeli zatím jen 2 ryby ale nerad bych přišel o všechny, takže bych prosil co nejrychleji o rady. Moc děkuji a přeji hezký den

Odkaluji asi 1 za 1 až 2 měsíce. Podle mě nepřekrmuju dávam jim asi 1-2 maličké lžičky patentek co 3 dny. Ještě jsem uvažoval jestli by nemohl být problém v těch patentkách ale po rozmrazení mají skoro všechny normální barvu nebo také v 3D pozadí co tam mám za nim je trocha prostoru tak jestli se tam nezhoršuje kvalita vody. Jinak dneska uhynula 1 tetra krvavá opět bez příčiny.

Já vím, že už je to trochu prošlé, ale 1 - 2 malé lžičky patentek jednou za 3 dny? A ten Tetramin jak často? Já krmím ryby 2 - 3x denně po troškách, odkalujeme jednou za cca 10 dní a nikdy jsme neměli větší problém... co do krmiv, máme cca 6 nebo 7 druhů sušeného + nějaké čerstvé v kapsičkách a mražené + spařený salát...