Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Červenající povlak

Předmět: Načervenalý povlak - pomoc!!!!
Dobrý den,
prosím o pomoc! Před cca 3týdny jsem zakládal nové akvárium 150l,na dno dal drobné
kamínky/oblázky a napustil vodu do poloviny,po 2-3 dnech doplnil o provzdušňování.
Cca po týdnu
přidal vyvařený kořen,dodal výkonný filtr do 250l,topení a zasadil rostlinky,poté po 3dnech nasadil
2ks Cichlidek.Teplota je cca 25´C.Teď po týdnu - ryby jsou ok,jen na všem /rostlinách,kmeni a ost./ se
tvoří jakoby načervenalý povlak /rez ,je to všude.VIZ. FOTO V PROFILU !!!!
Podotýkám že přemírou krmiva to rozhodně není!

Rostlinky neprospívají a listy zažloutávají.Na slkle jsou zachyceny miniaturní jakoby
"padáčky",i před výsadbou rybek.
Vodu doplňuji dle návodu stabilizátory Anti-algaean a
Akvaflor AF-7.
Cichlidky mám v plánu koncem týdne vyměnit za rybičy již určené pro toto akvárium
cca kolem 50 ks hejnovitých rybek jako jsou tetry a pod..Ale nevím jestli ve stávající situaci je to
vhodné?
Poradí mi někdo co s tím,je nutné vyčistit celé akvárium????Kde je chyba??????

Děkuju předem :smile:

ryby jsou ok,jen na všem /rostlinách,kmeni a ost./ se
tvoří jakoby načervenalý povlak /rez ,je to všude.VIZ. FOTO V PROFILU !!!!

Ten načervenalý povlak můžou způsobovat mikročástečky z nedostatečně vylouhovaného kořenu, nebo špatně vypraného písku... "VIZ. FOTO V PROFILU" - kde máš profil a kde foto? ;-)

Na skle jsou zachyceny miniaturní jakoby "padáčky"

Tak to mě napadají jedině nezmaři. Dokáží je zlikvidovat i některé ryby, nebo kousek měděného plíšku: viz tady.