Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení

Ahoj, mám dotaz na osvětlení mého akva (80x35x35). K němu pořízený kryt se dvěmi trubicemi T8 18W. Moje osvětlení činí 36Wattů na 98litrů. Svítím 10 denně.

Moje otázka zní: Stačí to? Mám pocit, že je voda zbarvená do hněda. A na některých rostlinách se mi vyskytuje řasa s dlouhými chlupy.

Díky za rady.:-)

Řasa roste většinou tam, kde je světla dost až hodně... :-) Takže osvětlení zřejmě stačí.
Jestli má voda jakoby jantarové zabarvení, může to být z kořene. Nebo krmiva... nám teď báječně barví akvárium závojnatek nějaký beta karoten v granulích...
My máme na 100l 2x15W, myslím, že Sera Brilliant Daylight? A celkem to stačí.