Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akara hnědá

Ahoj,
chci se zeptat zda bych mohl dát do mého akvária (80x35x35 [98L]) páreček Akary hnědé. Mám zde již dvě ramirezky, asi deset gupek, panceřníčky a ancistrusy.
Děkuji za odpověď. :-)

Z cichlidek mám docela strach, protože jsem měl pestřence a ti mi terorizovali celé akvárko a hlavně ramirezky, tak jsem je podaroval známým. A ještě nenechali vylézt z ulity Tylomelania sp.

Chtěl bych do akva ještě jeden páreček a aby se snášel s nynější osádkou.
Myslíte, že by s Kakadu nebyl problém ?

Akary hnědé jsou jedny z nejmírumilovnějších cichlid, nemyslím, že by terorizovaly jiné ryby. Choval jsem je léta, a nikdy vůči jiným rybám agresivní nebyly. A to ani v době tření. Problém ale vidím v samotném akváriu - 80x35x35 (98L). Pro tyhle ryby, které v dospělosti dorůstají hodně přes 10 cm, je to akvárium příliš malé :-(

určite by som nedával do toho akvária ďalšie cichlidky, hoc sú z Ameriky alebo aj tramtárie, to je jedno... cichlidy vo všeobecnosti sú teritoriálne a to akvárium už obývajú Ramirezky, a ak tam v pohode žijú, načo im kaziť život konkurenciou ? konkrétne napr. Nannacara anomala vie byť riadny terorista

Zdavím, já bych akary klidně schválila. Jsou to opravdu snad nejmírumilovější ryby co jsem kdy měla. Nedá se to vůbec srovnávat s agresivníma čichavcema. Mám je z různých akvaristik a nikdy mi nepřerostli uváděných 10cm, řekla bych že jsou o kus menší a to je mám a akváriu 160l, kde je jen pár pestřenců, neonek, parmiček černopruhých a hejno ancistrusů. Pravděpodobně běžné degenerace z chovů prodávaných do akvaristik.

Mám je z různých akvaristik a nikdy mi nepřerostli uváděných 10cm... Pravděpodobně běžné degenerace z chovů prodávaných do akvaristik.

Tomu bych i docela věřil. Pamatuju na mečovky, které měly hodně přes 10 cm, rájovce 12 - 14 cm, modré akary s téměř 20 cm... Dnes už na takové ryby nenarazíte, vesměs jde o podtržené "chcípáky", zdegenerované dlouhodobým chovem mnoha generací v nevyhovujících podmínkách (většinou příliš malá akvária, špatná teplota, nevhodný chemismus vody, příbuzenská plemenitba, nepřirozená /umělá potrava/atp.)

Je to tak. Akary jsem si pořídila, protože jsem je viděla u známého a byly opravdu obrovské, měli určitě 12,13cm ne-li více a žili mu spousty let. Celkem jsem jich v průběhu let měla tak 12-14 a vždy nejvíce vyrostli na 7,8cm. Ale i tak bych je neměnila. Jsou to mé oblíbené ryby.