Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní betty

Dobrý den, prosím o radu. Mám Beťáka, koupla jsem k němu tři samičky do akvária. Samičky jsou agresivní, útočí na něj a škubou mu ploutve, které následně žerou. Jak mám situaci řešit? Děkuji. Natálie

Zkušený personál zookoutku:-D:-D:-D Do devíti litrů bych nedala ani jednoho samce, to vám nedojde, že je to hovězina?...jen mi vrtá hlavou, jak je možný, že tak inteligentní bytosti, jako je člověk a ještě v 21. století logicky nedocvakne, že když držim zvířata v tak nesmyslně malym prostoru:!:, tak se mi budou navzájem likvidovat. Kdybych zavřela čtyři lidi do místnosti o rozměrech koupelny, taky by si asi dávali do nosu. Ty ryby jsou tam ve stresu, nehledě na to, že 9 litrový biotop vám nebude správně fungovat...

V chovu jsem začátečník a tak jsem si nechala poradit od zkušenějších. Pokud mi oni řekli, že v 9 litrovém akváriu mohu mít čtyři ryby, byla to pro mě ověřená informace člověkem, který navíc betty chová. Ráda bych vám poděkovala za vaše reakce na můj dotaz, ale zároveň bych vám chtěla sdělit, že lidé si zde chodí pro radu a ne pro urážky na jejich adresu. A máte pravdu, že o inteligenci některých lidí by se opravdu dalo pochybovat. Příjemné svátky všem.

Natty, nejsem si vědom, že by tu někdo někoho urážel. Chtěla jste radu, a dostala jste ji, 9 litrů je pro řtyři ryby opravdu málo. Nic víc tu nebylo řečeno. Urazila jste se proto, že jste nedostala odpověď jakou jste chtěla slyšet? Na druhou stranu nechápu, proč jste se tedy ptala zde na poradně, když už jste dostala tak "odbornou a ověřenou" radu přímo od specialisty :-/

Přeji hezké svátky.

Ono je hlavně třeba říct, že zkušenýmu personálu, ať nějakýho zoo koutku, nebo jiný prodejny, je povětšinou úplně jedno, co, jak a komu prodá, hlavní je, aby prodali...mnohdy raděj fakt neuvěřitelný kraviny (viz. závojnatka plave břichem nahoru, protože jí nadnášej jikry, bojovnice jsou vyšlechtěný na život v půl litru apod.), což ukazuje, jak moc zkušenej personál prodejny nabíraj a většinou je jim úplně buřt, co se se zvířetem stane. Mám známýho, co roky pracoval v Hornbachu v akvaristice...a vlastně přítel tam s nim léta dělal taky a musim říct, že někdy se ani nedivim, že lidem nakecaj to, co chtěj šlyšet. Nejen, že někteří lidé jsou nihilističtí pacienti typu: "Ale soused má v kouli pět závojnatek a maj se tam dobře!" a neni síly, která by jim vymluvila, že pro závojnatku je minimum 100litrů, stejně tak neni moci, která by nějak globálně vymýtila ty pitomý bettária a podobný nano mučírny, ale ještě jsou schopní si jít stěžovat, když se jim člověk snaží vysvětlit, že musí koupit mnohem větší (oni pochopí dražší) akvárium, jinak ty zvířata utýraj. Takhle prej byli na koberečku každou chvíli, takže to člověka rychle omrzí a když si pacient nadiktuje deset závojnatek do deseti litrů, nebo čtyři betty do devítí, tak to tak prostě mít bude a na cokoliv se zákazník zeptá, to je možný, protože to je přesně to, co chtěj slyšet...toť můj názor na obchody se zvířaty.
Další věc, co mě zaráží je ta konzumnost, se kterou lidi se zvířatama zacházej. Stačí dvě věty od chlapíka, co mi ty ryby vyloví, místo toho, abych si z vlastní iniciativy a zájmu o to zvíře sehnala nějakou literaturu, nebo aspoň chvíli googlila na netu, i tam jsou toho mraky...
Trošku mě štve, že rybička je pouhá dekorace a ne živej tvor a nelze se pak divit, že mě to rozčiluje, protože tyhle a podobný dotazy jsou tu každou chvíli...toť můj názor na lidi...

9 litrů je opravdu málo na bettu. Když jsem já nezkušeně zakládala akvárko 112 litrů tak mi jeden odborný akvarista poradil samce pestřence k pavím očkům, za pár dní paví očka začali mizet v jeho ústech... Opravdu nejen po mé zkušenosti je lepší si přečíst co nejvíce informací od lidí, kteří se s tím nesnaží vydělat nějaké peníze...