Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sliz betta

Mám 2litrove akvarko a v tom mám jednu betu. A i ta předešlá tam měla na povrchu sliz nebo co. Takovýho něco lepkaveho. Poraďte prosím, co to je, od čeho to je, a jak se to odstraní a jestli je to normální . Děkuji a prosím rychle.

To, že to tak lidi mívaj neznamená, že je to správně. Lidi mívaj často třeba i závojnatky v koulích, myši v zavařovačkách, nebo velký psy bez pohybu v bytech. Přečtěte si něco o chovu bojovnic třeba tady: chov.html
Sliz je tam kvůli tomu, že takhle malý prostor nemůže správně fungovat jako biotop...tím mám na mysli, že je dost těžké, ne-li nemožné v tomhle udržet vhodný chemismus vody. Zkrátka čím menší prostor, tím rychleji se tam "vytvoří bordel", ve vašem případě se tam asi namnožily bakterie.
A když se budete zajímat nejen o vodu, ale i o rybu, tak zjistíte, že týráte zvíře a já se s váma klidně vsadim, že dýl, jak dva měsíce žít nebude, pokud jí nepořídíte normální akvárko o nějakých inteligentních rozměrech a potřebnou techniku. Víc vám asi poradit nemůžu...