Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ampularie a meka voda - odchov a podavani vapniku

Zdravim vsechny

prosim o radu, povedlo se mi sehnat 5 ampularii a necekane mi hned nakladli nekolik hrozen vajec.
Vzhledem k tomu ze me zaujali, hodlam se jim povenovat, ale mam hodne mekou vodu (Ceske Budejovice).
Nevite poradit jakym zpusobem se jim da vapnik podat?
Jeste k tem vajickum, nevite jak se jim venovat aby se vylihli? Teplota, vlhkost, svetlo ... a tak, ledajake zkusenosti.

Dekuji

Dusan

Já nechávám ve všech nádržích plavat sepiovou kost, šneci jdou dobře.
Šnek se snaží jim najít co nejlepší podmínky už když je klade, tak bych to tak nechal...ale ampuulárky jsem nikdy nedělal, kdykoli jsem se pokusil přivézt si vajíčka nad vodu kladoucích šneků z přírody, šlo vždy vše do háje.