Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 12l

Mám 2 páry pavích oček ve 12l akvárium není to peo ně malé ?? neměla sem větší prostor na akvárium :-/ filtr tam je a teplota je kolem 26-28 CS.amičky už jsou obě těhotné

Určitě by to sneslo větší prostor, ale pro dva páry gupek to stačí...musíte ale počítat s tím, že je potřeba u takhle malých elementek často měnit vodu a odkalovat, hodně rychle se v tom bude tvořit bordel a kazit voda. takže vám to i přidělá práci...

Samičky bych asi dal pryč a nechal třebas jen tři - čtyři samce na parádu. A nejlépe endlerky /živorodka Wingeova - pač jsou menší a neméně krásné, ba naopak/. Takhle se ti to bude neustále množit. A to na tak malinký prostor není zrovna vhodné. Gupky jsou navíc velcí "káleči", tudíž čím víc kusů, tím větší údržba /co se odkalovaní týče - jednou za 3 - 4 týdny bude málo/.
A v neposledním samozřejmě platí, čím menší akvárium, tím náročnější. Pač každá odchylka biologické stability se projeví mnohem víc, než li u akvária velkého.