Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramirezky netvoří pár

Ahoj,
asi před 4 měsíci jsem pořizoval páreček ramirezek, ale zhruba po měsíci a půl mi z ničeho nic umřela samička. Po nějakém čase jsem pořídil samičku jinou. Asi po dvou dnech v akváriu se pěkně zbarvila, ale teď je bez zbarvení a sameček se s ní nechce kamarádit. Jsou spolu něco přes měsíc.
Existuje nějaký způsob jak je dát dohromady? :-)

Akvárium má 95litrů. Další ryby jsou gupky, ancistrus, panceřníččci, SAE.

Děkuji za rady.

loading...

U cichlid je spárování vždycky trochu problém. Ideální je, když se z víc jedinců dá pár sám dohromady, pak bývá soužití i následné odchovy bez problémů. U většiny cichlid platí, že když si dva jedinci nesednou, tak máš prostě smolíka. Občas se sice zadaří, že v sobě zakoupený párek najde zalíbení, ale většinou to nevyjde. Cichlidy tvoří partnerství na celý život, tak není divu, že jsou vybíravé... :-)

jak už psal Ritchi- dokoupit několik dalších rybek obou pohlaví, ať se páry co se chtějí vyberou. Holt ne všechna zvířata se spokojí s partnerem, kterého jim zrovna dosadí člověk (a nelze se jim moc divit :-D).