Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Listonoh americký triops- rovnaké štádium už 25 dní.

Ahojte, rád by som sa opýtal ako niektorý mám tiež sadu prahistorické akvárium, som akvarista už dlhé roky tak som chcel skúsiť odchovať aj niečo iné ako rybky, môj problém spočíva vtom že, dal som sáčok s dentritom do vody- destilky. išiel som podľa návodu ale ako vidím lepšie je asi kojenecká voda. no po asi 5 dňoch mi triopsy vyrástly na dĺžku 1 cm a v takej aj ostali, už celých 20 dní, boli traja ale ostal len jeden, ostatný umreli pretože sa zamotali do dentritu, a rád by som sa opýtal že prečo nechcú vyrásť, mô bratranec má tú istú sadu a jeho už vyzerajú ako úplne dospelé jedince a má ich troch, nedával im žiadne svetlo ten substrát v ktorom boli vajíčka má doteraz na hladine a má špinavú vodu, vodas bola s kohútika a nemá žiadne problémy, čím to je že moji sa nejako zasekli v jednej fáze vývinu?

oni potřebují na růst a stavbu krunýře minerály - ty v destilce žádné nejsou krom té trochy, co je s té směsi s vajíčky, pak už se předpokládá v těchto mininádržkách měnit třebas 1/2 vody denně za nějakou která není destilovaná (ten šok ze změny chemie většině lidí triopsové nepřežijí) a hlavně odsávat ten bordel...