Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filtrace čtyř akvárií

Zdravím, rád bych se zeptal jak by se dala řešit filtrace 4 akvárií umístěných pod sebou.Akvária mají 30l a jsou rozdělěna na 3 kóje-pro betty.Topítko je samozřejmostí,ale filtrace zatím chybí.Utáhne mi vzduchovací motorek 4 bublifuky?Problém je hlučnost těchto motorků.Napadlo mě použít akvarijní čerpadlo (ale jak to je hlučné netuším :-[), k dispozici mám Pacific P-P 301 ponorné čerpadlo 300l/h, myslíte že by vytáhlo vodu do 1,70m? V tomto případě bych použil samospád vody.Nebo je zapotřebí jiný typ čerpadla? díky

to četrpadlo je taková hračka, takže musíš vyzkoušet jestli tu vodu nahoru vytáhne, ale protože máš takový mininádržky, není třeba tam honit mnoho vody...filtrace všech nádrží najednou je nejspíš nejúspornější možnost, nevýhodaaou je snadné rozšíření případné nemoci, parazita...

V akváriu stejně proud nechci,tak by mi to vyhovovalo :-) Ano to riziko si uvědomuji, ale díky bohu se mi nemoci vyhýbají. 10l na rybu není zas tak málo, asi jsem to napsal špatně ... každé akvárium má 30l a je rozdělěno na 3 kóje :) lepší než kelímek na salát ;-)
Kdybych tam dal bublifuky, jaký motorek pořídit? Uvažuji o TetraTec APS 100 nebo Kompresor APR 150.