Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skalary - oddelovat od vajicek?

Dobrý den,
takze kde zacit? No vytrely se mi pres noc Skalary amazonské(černé) nalepily nektera vajiska na bosni stranu filtru a zbytek byl volne roztrousen pod filtrem. Behem par hodin mi vsechny ty vyjicka sezraly.
Proto bych se vas chtela zeptat, zda skalary radsi oddelovat od vajicek? protoze jsem se o nich docetla, ze vajicka okyslicuji ploutvemi a kontrolují jestli nejake nejsou plesnivé.
Bylo to jejich první tření.

PREDEM DEKUJI ZA ODPOVEDI
Změna předmětu, původně: Skalary (Kurt)

U většiny cichlid je skoro pravidlem, že první výtěr rodiče sežerou. K rodičovské dokonalosti se obvykle dopracují až po druhém nebo třetím tření. Také záleží na osádce akvária - soužití s příliš aktivními rybami (např. parmičkami) skalárám příliš nesvědčí. Pro úspěšný odchov potřebují především klid, jinak ve stresu sežerou nejenom jikry, ale i vylíhnutý plůdek. Pro úspěšný odchov je proto ideální pár umístit do samostatné nádrže, ve společném akváriu je naděje na úspěch minimální.