Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem breberky v akváriu

Zdravím,
nějakou dobu se mi v aq.vyskytují podivné breberky.Jsou to průhledné placičky přicuclé na skle o velikosti zhruba makového zrnka.Fotku nemám můj foťák je k.o.Zkoušel jsem to dát pod mikroskop a je vidět jakoby rosolovitá placička s tmavším středem.Nové rostliny ani ryby nemám.Neměl někdo podobnou zkušenost?Děkuju.

Do vodního biotopu občas patří ledascos a pokud to ničemu neškodí, je zbytečnost do toho nějak zasahovat, nejhůř asi chemií...můžete se jich částečně zbavit "růčo", pokud vám to vadí vizuelně, ale řekla bych, že časem vymizejí samy. Nijak "násilně" bych se jich nezbavovala, nicméně dost špatně reagují na měď, takže může pomoct třeba kousek měděného plechu, nebo drátu, umístěného ve vodě, taky by je zabila malachitová zeleň, metylénová modř apod....všemi způsoby si ale poměrně spolehlivě zlikvidujete i šneky a drobné "prospěšné" organismy ve vodě, což mi vždy značně narušilo rovnováhu v akváriu a následně se mi přemnožily řasy, kterých se zbavuje mnohem hůř a které narozdíl od člunic docela problém jsou, zkrátka, já bych nad tím asi mávla rukou;-)