Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli nevadí, že náš beťák po vpuštění do aquárka, hodně často bojuje se svým odrazem v boční stěně, byl teda vypuštěn teprve včera...
Před pořízením jsem si hodně pročítala na internetu a dočetla jsem se, že může na vyčerpání až uhynout, tak nevím co je na tom pravdy.
Další dotaz je na vhodné osazenstvo aquárka. Nádrž máme 54l, 5 rostlin,kořen, kameny, topení, filtr. A rádi bychom bettu, 6 neonek, 2 ancistruse a 2pancéřníčky. Bude to tak fungovat? Moc díky za odpověď.

Možná vynechat ty ancistruse? Betta, dvanáct neonek, čtyři až šest pancéřníků. Ancistrus může mít kolem 15 - 20 cm a jestli to akva má 60x30x30... Ten ancistrus by se tam samozřejmě vešel, ale v menších akvárkách mi přijde, že to strašně zaplácne, je to tak nějak osobní názor.
Rostliny v pohodě, betta to uvítá, neonky taky - budou to tetry neonové nebo neonky červené? Každopádně by to chtělo opravdu hejno, aspoň deset nebo dvanáct. Nám teď odcházejí z poslední koupě a máme jich sedm ve 100l a ani nejsou vidět...
Co se týče vzduchování, není na škodu, ale jestli máte filtr, který čeří hladinu a dost rostlin, tak by to mohlo jít...
Teploty vyhovují všem rybám zhruba shodné, strava taky.
Co se týče naparování, tak nevím - všichni beťáci nám machrovali, většinou na větší samečky gupek, občas i sami na sebe v odrazu, ale žádnej nám na vyčerpání nezahynul. Všichni byli dost příčetný, aby se nažrali a občas všechno ignorovali. Myslím, že by to mohl být problém spíš v menším akváriu a při špatných podmínkách, kdy je ryba oslabená. Chvilku počkejte, třeba se zklidní a kdyžtak polepte stěnu akvárka nějakým pozadím.

Dobrý den,
opožděně, ale přece moc děkuji za cené rady. Nakonec jsme pořídili 5danií, 8neonek a 6pancéřníčků panda. Tomu všemu vévodil beťák. Je to čtyři dny a přišel bohužel problém. Všimla jsem si že se betta začala schovávat po rostlinách a často odpočíval zaparkovaný na filtru. Navíc mi přišlo, jakoby měl vytrženou část zadní ploutve vespod, nebo slepenou spodní ploutev, těžko popsat, jak to začínalo. Mysleli jsme, že beťáka potrhali dánie, protože jsem je občas viděla ho prohnat. Ne často, ale občas ano. Tak jsme se rozhodli pořídit pro bettu 20l apartmá s topením, filtrem, ale aby tam byl raději sám. Stav se ale rapidně zhoršuje a nyní už je rybička pobledlá, apatická a proutve jsou viditelně slepené. Mám strach jestli se nejedná o BRP o kterém jsem se tu dočetla horory. Přikládám foto. Myslíte, že máme naději ho zachránit? Teď je už v novém akvarku, kam jsme přidali přípravek na urychlení bakterií a přikápli modř podle návodu. Doufám, že jsem to neudělala špatně....

:.( Tak beťáček je už v rybím nebi... Oplakali jsme ho a nyní řešíme kde byla chyba. Větší akvárko jsme během těch 14 dní co běží dvakrat odkalovali a měnili vodu. Žádná jiná rybička nemá problém. Nejsem si jistá jestli znova kupovat bettu. Máme pro ní teď jak jsem již psala dvacetilitrové krychlové akvárko s obyčejným molitanovým filtrem, topením a lampou. Dovnitř jsem dala tři rostliny a dekoraci skalky. Nebyl by lepší kořen? A co s tou vodou? Bylo tam předevčírem kápnuto modří, tak asi celou vyměnit a nechat akva zajet znovu? Ach jo, rybičky se mi vždy líbily, ale je to fakt věda... Nechtěla bych už nic podcenit, ale to jsem vlastně nechtěla ani poprvé a jak to dopadlo....

Zostava rýb je podľa mňa na dané akvárium relatívne v pohode, akurát lepšie by bolo asi dať len 1 ancistrusa a radšej viac pancierníčkov (napr. Corydoras paleatus). Tých "5 rostlin", to je čo ? chcelo by to aspoň orientačne určiť... pancierníčkom vyhovuje časť dna voľná, podobne neónky by chceli kus voľnej vody, ale ináč by som na rastlinách nešetril