Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samice Betty

Dobrý den, chci s zeptat mám ve 100l společenském akvárku samici betty a samce betty . Samce jsem tam dal teprve včera a samice stále doráží na samce né že by mu ubližovala ale stále se mu dvoří a plave mu za ''zadkem'' a on jen zdrhá nebo se schovává nemůže ho to nějak stresvat? nebo nemůže ho to nějak vysílit k smrti? Nerad bych o něj přišel . Děkuju předem za rady ..

tak skús to rozdelenie akvária sklom, alebo aspoň zožeň do akvária nejaké "húštinotvorné" rastliny, nech si nie sú bojovnice stále na očiach...alebo rovno zbehni do nejakého chováku a kúp menšie akvárko (sklenené/plastové) zhruba 20-litrové plus slabší ohrievač (25 W). Krycie sklo (resp. to na predelenie) u sklenára... žiadna veda :-)

záložné akvárko isto využiješ aj inokedy, ak sa chceš akvaristike venovať

edit: v prípade núdze môžeš miesto riadneho akvária zohnať nejakú priehladnú plastovú nádobu, aké dostať napr. v domácich potrebách a pod. V najhoršom, ak nemáš na ohrievač, môžeš tú nádobu s rybou umiestniť dočasne aj do fungujúceho akvária, naplníš ju do tej miery, aby vztlak okolitej vody nádobu mierne tlačil proti kryciemu sklu - tak bude stabilná. Len treba zaistiť, aby mala izolovaná betta aj prístup vzduchu aspoň na medzeru