Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tlamovci ztrácejí barvu

Prosím kdo mi poradí s chovem tlamovců. Mám 400 litrů akvárko a tlamovci mi začínají ztrácet barvu, co mám dělat? Rybky chovám 10 let, ale tlamovce mám teprve týden. Mám v akvárku zářivku LIVE-GLO, POWER-GLO

krmivo dáváme pro cichlidy s podporou na zbarvení rybiček, teplota vody je 28 stupňů, máme dva modrý s černými pruhy (malawi) a pak dva žlutý s černou hřbetní ploutví a dva černo žlutý tlamovci. jinak akvárko má 400 litrů a mám tam ještě keříčkovce a pancéřníčky, ty pomalu ruším a přestavuji akva jen pro tlamovce

máme dva modrý s černými pruhy (malawi) a pak dva žlutý s černou hřbetní ploutví a dva černo žlutý tlamovci. jinak akvárko má 400 litrů

Chovat tlamovce po dvou kusech není zrovna šťastná volba. Tlamovci obecně jsou skupinové ryby, které upřednostňují spíš větší hejno - na 400 litrů si klidně můžeš dovolit alespoň 10 - 12 jedinců od každého druhu. Při větším počtu ryb se u tlamovců tlumí jejich teritoriálnost, čímž se z velké části odbourává i jejich agresivita. Budou se méně napadat a lépe spolu vycházet. Navíc při větším počtu ryb je téměř 100% garance, že se z toho množství vyhledají opravdu harmonizující páry, které nebudou mít problémy z odchovem potomstva.