Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mořské nano akvárium

Ahoj všem. Chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s nano mořským akváriem? Jmenovitě s "Dennerle Nano Marinus Cube 30 litrů". Chtěla bych zkusit založit mořské akvárium, ale mám docela strach, že do něho vrazím spoustu pěněz a nebudu mít dost zkušeností a vše mi umře. Proto jsem myslela že by bylo dobré zkusit takovou pidi levnější variantu...a kdyby se dařilo tak zainvestovat a pořídit něco většího. Děkuji za názor

Můj názor je ten, že pokud nemáte dost zkušeností se sladkovodní akvaristikou, určitě bych se nepouštěla do mořské:!: a i kdybych náhodou dostatek zkušeností měla (ale to musíte vědět sama), rozhodně bych nekoupila tohle akvárium...nebo přesněji řečeno nedala bych tam ryby, ale leda nějaké bezobratlé...
Navíc v akváriu tohoto typu...teď se bavím hlavně o rozměrech, vidím dva problémy: nestabilitu prostředí a problémy s udržením vhodné teploty.
A ještě jedna malá rada...k té "pidi levnější variantě do začátku"...pokud začínáte, pořiďte si pokud možno co největší akvárko, protože věřte, že s velkým prostorem je kupodivu mnohem méně práce a starostí - velká nádrž bude lépe fungovat jako biotop a v malém bude, jak jsem psala výš nestabilní prostředí a mezi námi, za ty peníze, co chtěj za ten Nano Marinus nesmysl, budete mít od sklenáře bednu, jako hrom:-D

Děkuji za odpověď. Co se týče sladkovodní akvaristiky tak s tou mám zkušeností dost. V té ceně nano akvária je právě i topidlo, filtr, světlo, minerály, sůl atd. akvárko za 5tis je sice už docela velké ale právě bych už pak neměla na ten zbytek :-( já vím že to mořské je fakt náročné a zase o sobě nemám takové mínění abych si pořídila nádrž a věci za 10-15tis a pak brečela...

právě při koupi menší nádrže je daleko vyšší pravděpodobnost že pak budeš brečet,zvlášt když nemáš zkušenosti.Podle mně je pro jakž takž rozumnou udržitelnost min objem 100 L. Ne že bych chtěl dělat reklamu,ale u mého kamaráda,asi nejlepšího "mořaře" u nás,jsem před cca 3 lety uviděl nově založenej set Sera Marin Biotop Cube 130 L s tím,že ho dostal na test-k ůdivu nás obou funguje doposavad perfektně,dokonce v něm velmi dobře prospívají i korály ::) samozřejmně že asi i jiný sety můžou dobře fungovat,ale toho malého objemu bych se fakt bál....držím palce.
-Tanichthys: na mořskou akvaristiku se dá použít ůplně stejná nádrž jako na sladkou.