Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modré osvětlení akvaria

Zdravím,

Je možné mít osvětlení akvaria jen těmito zářivkami http://www.mamejeradi.cz/akvarijni-zarivky-t8/3173 -narva-oceanic-coral-blue-linearni-zarivkova-trubi ce-120cm-36w-4014501045565.html

Jedná se o Narva Oceanic Blue

Momentálně jsem používal jednu a to na noční osvětlení. Lze použít pouze a jen tyto zářivky i na denní svícení, aniž by to mělo negativní vliv na růst rostlin ?

A to modré LED je plnohodnotné? Není to jen slabé dekorační osvětlení imitující měsíční svit? Takové se pouští v noci. Barevné LED diody se kombinují v případě rostlinných akvárek, kde se podle rostlinek kombinují červené, modré a bílé LED diody. Ale to je takové DIY řešení pro aquascaping a pro pokročilejší.