Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Desinfikování staršího akvária, písku, vybavení...

Ahoj. Potřeboval bych poradit jakým způsobem co nejefektivnějí provést desinfekci staršího akvária a vybavení.
Rád bych předešel případným přenosům nemocí a také vím,že v akváriu byla zelená řasa. Akvárium je nyní už delší dobu bez vody, vše je tedy vysušené ale tím předpokládám řasu asi nezlikviduji..?

Písek vyvařím ale co s akváriem a vybavením?

Děkuji.

W.

No to je práve problém, totiž neexistuje jedna správna rada... každé akvárium je istým spôsobom jedinečné, kombinácií podmienok je mnoho, a aj rias je veľa druhov (!!) s rozličnými preferenciami. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že zelené riasy "idú" najmä pri väčšej intenzite svetla, ale rôzne druhy prosperujú pri odlišných koncentráciach živín

pri zakladaní akvária, ak ide akvaristovi o obmedzenie rias, je dobré od začiatku nasadiť väčšie množstvo rastlín a pri filtrácii sa vyvarovať silného prúdenia vody v akváriu, nedávať priveľa rýb ani priveľa hnojív