Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpětný ventyl

Čau,
potřeboval bych poradit.Hadičkou od filtru na přídavné vzduchování se mi dostala voda ven z aq.Chci se zeptat jestli by pomohl jako prevence úniku vody zpětný ventyl a popř.jak ho připojit.Děkuju za rady.

Ahoj,

to co se ti stalo je bohužel běžná velmi nemilá věc.....dnes už většina výrobců integruje zpětný ventil (klapku) přímo do akvarijních motorků.....u starších typů se používá zpětný ventil externí,stojí pár kaček a dá se koupit v každé akvaristice-typů je spousta,ale ve funkci se neliší,je fuk,jaký si koupíš : http://www.google.cz/search?hl=cs&q=zp%C4%9Btn%C3% BD+ventil+akvarijn%C3%AD&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_q f.&bvm=bv.42553238,d.Yms&biw=1329&bih=738&wrapid=t lif136102902562410&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=o g&sa=N&tab=wi&ei=qKcfUc7sA87Eswawq4GwCA -umísti ho kamkoli mezi akvárko a motorek,u většiny typů je přímo na ventilu nakreslen správný směr umístění,pokud náhodou nebude,zjistíš snadno profouknutím pusou,kterým směrem propouští....

Zdravím,
mám ještě jeden dotaz ohledně zpětného ventylu.Mám vnitřní filtr s přídavným vzduchováním a právě hadičkou od filtru ven z aq.se mi dostala voda ven.Ventyl pokud jsem dobře pochopit se má umístit do vedení vzduchovací hadičky?Pokud nasadím ventyl na hadičku neprochází vzduch a filtr nebublá.Myslel jsem,že vzduch by měl ventilem procházet?Děkuju za rady.

Jasně že vzduch ventilkem prochází. Pokud ne, nasadils ho nejspíš obráceně. Viper Ti to popsal jasně a srozumitelně:

umísti ho kamkoli mezi akvárko a motorek,u většiny typů je přímo na ventilu nakreslen správný směr umístění,pokud náhodou nebude,zjistíš snadno profouknutím pusou,kterým směrem propouští....

Tak kde je problém?
Zpětný ventilek

Mám skúsenosť, že niektoré spätné ventily trochu brzdia prívod vzduchu, teda že cez hadičku skrz ventil ide do akvária slabší prúd vzduchu než bez neho. Kompresor má zvyčajne dostatočnú silu, aby vzduch cez ventil pretlačil, ale ťah z vnútorného filtra je asi príliš slabý ?

Skôr by som poriešil dĺžku alebo umiestnenie hadičky na prívod vzduchu. Ak máš medzi hladinou a krycím sklom aspoň niekoľko cm priestor, skráť hadičku aby trčala nad hladinu vrámci toho priestoru. Pre strhávanie vzduchu filtrom myslím nemá dĺžka hadičky význam.
Neviem, aký filter máš, ja som mal Aquael, kde sa hadička osadila na hlavu filtra (kryt s vrtuľkou) a fungovalo mi to, aj keď som hadičku zrezal na pár cm, aby len trochu trčala z vody. Samotný vrch filtra býval ponorený len pár cm pod hladinou.
Pri Aquael filtroch sa na výtok vody z hlavy predáva aj nástavec, na ktorom je tiež prípojka pre hadičku. Tu však podľa mojich skúseností je strhávanie vzduchu výrazne slabšie než pri napojení hadičky priamo na vrch hlavy filtra (t.j. rovno nad vrtuľku)