Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak začít ?

Ahoj.. :-)
chtěl bych se zeptat jak mám začít s akvaristikou.
Díval sem se na různé stránky. Chtěl bych chovat max. pár rybiček .. asi zlatých malých. jak velké by bylo potřeba akvárium ..? stačila by jen 1 rybička, koukal jsem se i na kulatá akvária, mohly by být taky? a co do nich za výbavu ? .. Děkuji Borilko .. :D

Zlaté malé neexistují, nanejvýš by se dalo spekulovat o parmičce zlaté, ale zapomeňte na to, že by klasická závojnatka byla malá ryba. Největší, kterou máme doma má i se závoji skoro 20cm. Když ji koupíte, má asi tak 5 cm, ale v dobrých podmínkách roste jak o život...
Parmička zlatá je super živá ryba, celkem bezproblémová, když si do 60 - 80l pořídíte hejno samce a pěti samic, bude to akorát.
parmicka_zlata
A na kouli rovnou zapomeňte. Ta se hodí tak na pěstování rostlin nebo dekoraci - naplnit barevnými kameny a sbohem. Nedostanete do toho pořádně techniku, nic.
Pokud budete, po přečtení doporučených článků, mít ještě nějaké dotazy, jsme tady.