Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samec betty bojovnice

Dobrý den, chtěl bych se ještě zeptat co to znamená když se samci betty bojovnice jakoby scvrkly nebo nějakým způsobem zkroutili ploutve? Je ve společenském akváriu 124l.
Předem děkuji za rady.

Stažené ploutve jsou většinou z nekvalitní vody, kromě toho to může být bakteriální rozpad... nebo může být oždíbaný od živorodek. Ty ploutve jsou stažené k tělu a jakoby slepené, nebo roztřepené? Nebyla by fotka?
Preventivně odkalit, dolít čistou vodu s Aquasafem... kdyby to byl bakteriální rozpad, tak methylenová modř, podle návodu. Nic moc se nestane, když ryby přeléčíte i tak. Každopádně i rozpad je z nevhodných podmínek ve vodě - ploutve i tělo jsou s bělavými skvrnami, časem se to šíří i na tlamu a žábry. Bývá to docela rychlovka.