Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem režim filtra

Co do síly výkonu filtru - tak akorát. Aby čistil vodu, ale nejel moc. Musí se to odhadnout, resp. zjistit podle toho, jak moc budou ryby + zbytkové krmivo špinit vodu.
Co se týče vzduchování - máte nějaké jiné? Pokud ne, asi by byl lepší difuzor, pokud máte dojem, že ryby potřebují vzduchovat. Nicméně v případě, že je dost rostlin, stačí filtr, který čeří hladinu. Zkuste použít difuzor a když to bude rybám vyhovovat a prospívat, nechte to tak.
Osvětlení - kupte časovač. Ryby potřebují noc, jako každý živý tvor. A vy si ušetříte práci, nastavíte si 10 - 12 hodin a máte pokoj. Co do krmení, dobře zajeté akvárium se zdravými rybami by 3 - 5 dní asi dalo (aspoň mě by nenapadlo to hrotit, ryby by požraly případné mladé, šneky, ojedly by řasy...), spíš by mi vadilo, že by se mohlo něco přihodit s filtrem nebo topením... takže když jsme na chvíli pryč, úřaduje nám tchýně a jednou denně zajde všechno zkontrolovat. Jinak se vyrábí víkendové a týdenní krmivo, tableta která se přilepí na stěnu akvária a postupně se rozpouští a ryby ujídají.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny