Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem režim filtra

Ahojte.
Poprosila by som skusenješích o radu.
V akvaristike sme začiatočníci. Akvarko máme 126 litrové, podla literatúry sme sa ho snažili zariadit, zasadili sme don nejaké rastlinky a nechali sme ho zabehnút2 týždne a teraz cca týžden v nom máme už aj ryby-mečúne, black molly,golden molly, tetry neonové, mrenky...
Filter v akvarku je EHEIM 130. Moje otázky sú:
1)V akom režime je najlepšie nechat bežat filter? Myslím silu výkonu.
2) Na filter sú k dispozícii dva násadce- dýza s tryskami, ktorá čerí vodu a difuzor s hadičkou so vzduchovým ventilom,ktorým sa dá riadit prívod kyslíka do vody. Co je lepšie na nom ponechat? Neviem totiž, ako je to s okysličovaním vody. Rybkám zdá sa, že sa darí dobre,ale vždy po krmení nejakých pár minút dýchajú tesne pod hladinou, z čoho usudzujem, že možno majú nedostatok kyslíka.
3)Ako je to s osvetlením? Momentálne svietime celý den-dvoma svietidlami, na noc zhasíname. Pýtam sa preto, že sa chystáme o nejaký čas na cca 5 dní odíst a chcem sa poradit, či nechat celý ten čas svietit alebo si obstarat nejaký časový spínač. A takisto ako je to s krmením počas našej neprítomnosti? Je nutné aby rybky chodil niekto krmit,alebo tých 5 dní zvládnu aj bez?
Dakujem.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny