Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paví očka

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jak poznám, že je samice od pavího očka těhotná? Mám v akváriu i malé skaláry. Jestli je samička pavího očka těhotná, neměla bych skaláry dát na nějakou dobu do jiného akvária, než mláďata vyrostou? Děkuji

Samice pavích oček jsou těhotné skoro pořád... v bříšku má jasně vidět černé ťupky, budoucí mláďata. Jinak potěr pojídají i rodiče, důležité je hodně úkrytů - rostlin, kořenů, skalek, dost volného prostoru mezi kameny v substrátu. Jinak, ty skaláry by v jiném akváriu byly dost dlouho, než by potěr vyrostl, aby se nevešel do huby. Jestli máte dost samiček, tak to asi nemá moc smysl hrotit, dobře to krmit, hlavně ať mají mláďata co jíst (Micro krmení, drobné živé).
Ještě by byla možnost do akvária umístit porodničku, ale musela by být z hodně jemné mřížky.