Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký filtr do akvária 100L

Zdravím.
Já mám filtr FLUVAL 204 a jsem s ním moc spokojená, voda čisťounká a hlučnost i se vzduchováním je dobrá-nemůžu si stěžovat.

Chtěla bych se ale zeptat Vás (Y Draig Goch) - protože vidím, že máte také závojnatky, jak se snesou s ostatními rybami. Měla jsem dosud paví očka a neonky, plus teda ještě přísavného sumečka a dva šnečky. Dosud vše v pořádku, jak neonky, paví očka, tak i závojnatky moc hodné a mírumilovné rybičky. Závojnatky jsem chovala už před několika lety. Před cca týdnem jsem opět neodolala a pořídila si dvě závojnatky. Všechny rybky byly dosud v pohodě, skvěle spolu vycházely a od dnešního dne jsem si všimla, že 3 samci oranžoví pavých oček zobou do závojnatek, ta jedna se jich bojí a raději se začala schovávat za skalku dole u dna. Když jsem zkusila ty tři samečky na chvíli izolovat v síťce u hladiny akvária, závojnatka ihned čile vyrazila do terénu akvária a je opět spokojená. Když je zas pustím, situace se opakuje. Jak to mám prosím řešit? Je snad závojnatkám lépe samotným? Nebo stačí jen dát pryč ty tři samce? Mám možnost je dát do jiného akvária, takže není problém, rozhodně nenechám stresovat moje obrovské oranžové poklady s nádhernými závoji.
Na těchto stránkách jsem dnes poprvé a četla jsem (již starou) diskuzi o paní, která si dvě závojnatky pořídila do skleněné koule a pak se ještě rozčilovala, proč jí všichni nadávají za tohle.... nechápala jsem, jak někdo může být tak....b nezodpovědný a dát to do takové mučírny jako je koule, ale i já se setkala v prodejně akvaristiky s podobnou slečnou prodávající, která mi říkala totéž, že jsou nenáročné a mohou být i ve skleněné kouli. Ihned jsem si o slečně udělala obrázek, že tomu asi rozumí jako koza žraní a neměla by tam vůbec prodávat, spíše by měla zvolit...třeba prodej jízdních kol. Zatím mám akvárium 60-ti litrové, odkaluji dno po cca 5-6 dnech a plánuji koupi větší nádrže. Na internetu jsem se dočetla, že závojnatky potřebují tak 10-15 l/na jednu závojnatku - je to pravdivé?? Co prosím ještě říkáte krmení závojnatek mraženými patentkami, nitěnkami,apod.? Mám v plánu to jít koupit, ale bojím se nějakých nemocí, které si tím můžu do akvária zavléct, četla jsem příběh jedné paní, která tak přišla o celé akvárium :-( prý rybky tak chytly pijavice, což jsem nikdy neslyšela, ale může se tím zavléci i něco jiného. Doporučujete to tedy, nebo mám zůstat raději u nitěnek sušených, vločkového krmiva a špenátu? Nebo existuje něco jako prevence proti případnému zanesení nemoci z krmiva nějaký prostředek? Používáte něco? Na závěr bych se chtěla zeptat, jak jim mám podávat hlávkový salát-nasekat na kosíčky? :-) Tak to bylo vyčerpávající, díky moc za rady, postřehy, zkušenosti....!!!!

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny