Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva samci ancistrusů ve 200l akváriu?

Ahoj. Měl jsem v akváriu delší dobu sance ancistruse sp. normal cca 9cm - dospělí. Před týdnem jsem si pořádil celou chovnou skupinu dospělích ancistrusů gold dlouhoplotvé.. Po tom co jsem chovnou skupinu vypustil se samci do sebe ihned pustili. Když už to trvalo delší dobu, tak putoval ten původní samec do jiné, provizorní nádrže. Vím, že v literatuře se uvádí jeden samec do akvária ale mám 200l tak jsem předpokládal, že by to samci spolu vydrželi až na nějakou tu občasnou roztržku.. Chci se tedy zeptat jaké jsou vaše zkušenosti? Myslíte, že mohu samce nechat v jedné nádrži? Nebo hrozí, že jeden z nich půjde "pod kytičky"?

Díky W

Ahoj, mám teda akva 630 litrů, ale mám tam hejno různých ancíků (obyč, závoj, red). Samců v různém staří je tam aspoň 5 a neviděl jsem je nikdy, že by se do sebe pustili. Mám tam tři keramické baňky a jen je vytahuju s těsně nerozplavaným potěrem a vypouštím je do druhého akvárka, kde je pak nechávám odrůst. Mám tam ancíky snad všech velikostí... ;-)
Jen se snažím vytahovat ty baňky, ať se ti malí nerozplavou ve velkém akva, tam by se blbě chytali... ;-)
m.