Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Paví očko - samička po porodu

Dobrý den, prosím o radu, co dělat se samičkou pavího očka, která včera porodila a dnes špatně plave (šikmo, hlavou nahoru), nepřijímá potravu, vypadá hrozně zbědovaně. Jedná se o dospělou 1,5 roku starou samici, velkou cca 6 cm. Před porodem měla obrovské břicho, takové jsem ještě u samičky pavího očka neviděla. Samičky dávám při porodu do samostatné nádrže. Potěr, cca 150 ks, je zdravý a nevykazuje žádné abnormality. Jindy mívám samičky pavích oček hned po porodu čiperné, ale ještě žádná neměla tolik potomstva. Tentokrát má samička úplně propadlé boky, leží schovaná u dna mezi rostlinami a na potravu sice reaguje, ale vždy ji vyplivne. Nemáte, prosím, někdo zkušenosti, jak jí pomoci? Za každou radu moc děkuji.
:.(

Jestli ti rodí jak na běžícím pásu, tak to je celkem pochopitelný, obzvlášť jestli potěr je pěkně velký. Starší samice nám taky občas po porodu odejdou. Dobře krmit, když bude chtít, kdyby se ti chtělo investovat, tak nějaký multivitamínový kapky do vody, ale jestli to za to stojí... :?: Něco na celkové posilnění. Hlavně že ta omladina je v pořádku.
Jestli máš nějaké "živé" krmení, zkus ho. Naše samičky jsou strašně masožravé, lapají i vlastní potěr.