Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terčovci (jikry) ve společenské nádrži

Dobrý den,

Dnes k mému údivu se vytřely ryby. Sledoval jsem je při tomto úkonu. Mám společenskou nádrž, nepočítal jsem z rozmnožováním. Takže v akvarium jsou nejen terčovci, ale také tetry, ancistrusi a několik danio pruhovaných.

Prosím o radu, jak postupovat. Jestli mám vylovit všechny ryby, které nepatří mezi terčovce. Respektive jak mám postupovat ?

Z chovem jsme nepočítal, chápu, že se mi to na poprvé asi nepodaří. Ale když už mám příležitost, zkusím se jí chopit.

Můžu nechat v nádrži ostatní terčovce nebo jen ten pár ?...

To by byla nejspíš zásadní chyba, pokud si pamatuju a nepletu si to (a že je to pár let co jsem se o ryby hlouběji zajímal), tak po rozplavání se malí terčovci živí sekretem vylučovaným na kůži rodičů. Tedy jediná šance je odlovit opatrně všechny ostatní ryby(ancistrusáci nevadí).
Ale počítejte, že se stejně první odchov nepovede. Spíš bude dobré si ten pár zapamatovat, dostat do kondice a když bude samice zaplněná, přelovit je do samostatného akva kde se znova vytřou a budou mít klid.

Děkuji za rady.

Ano, odlovit je by nebyl moc dobrý nápad. Každopádně ancistrusy se o to už postaraly. Poté se mi vytřeli znovu a opět ancistrus - jikry pryč...
Ve společenské nádrži je téměř nemožné provést odchov, což je zřejmé.
Ale už jsem si pročetl zkušenosti chovatelů a vím jak na to.:-);-)